Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... INCREDINTARE MINOR
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

INCREDINTARE MINOR

cum se interpreteaza? Se incredinteaza exercitarea autoritati parintesti reclamantului iar piritul pastreaza dreptul de a veghea asupra modului de crester si educaren a minorului ,ca drepturi are piritul si indatoriri? ,ce se intelege prin:dreptul de a veghea asupra moduli de crestere si educare? nu sa specificat in sentin dreptul la vizita pentru pirit Va multumesc!
pentru a putea interpreta, dati si dvs. tot ce scrie acolo. Ramin la cOncluzia ca, orice ar scrie intr-o hotarare judecatoreasca, cand vorbim de copii, esentiala e INTELEPCIUNEA PARINTILOR!! altminteri, copilul va fi doar o veritabila arma folosita de ambii parinti, unul impotriva celuilalt.:(
Doinita Stingaciu, Avocat
in noul cod civil nu mai exista notiunea de „incredintare”. Ce scrie in sentinta, de ce a fost acordata custodia unica?